Psikoterapist Fatih ORDU

Psikoterapist Fatih ORDU

Samsun / Türkiye

Uzman Psikolojik Danışman, Çift ve Aile Terapisti, Psikoterapist; Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesinde (2001), Yüksek Lisans eğitimini Marmara Üniversitesinde  (2004) yapmıştır. Sistemik Çift ve Aile Terapisi/Psikoterapi eğitimini Almanya/IF Weinheim Enstitüsünden almıştır.

İnternet: www.fatihordu.com

E-posta: fatihorduu@gmail.com

Programda, Okul Fobisi Nedir? Nasıl ve Neden Gelişir?  Neler Yapılabilir? Hangi Durumda Karşılaşılır? Hangi Yaş Gruplarında Görülür? Sorularının değerlendirmeleri yapılmaktadır. 23 Eylül 2016 tarihli Haberin Sesi Programı Haberaks TV Yayını

 

 

       Sistemik süpervizyonun sürekli eğitim ve gelişim ilkesi doğrultusunda bir eğitim faaliyeti daha 01-04 Nisan 2016 tarihlerinde Mersin Lamos Otel'de düzenlendi.

Hayatımızdaki şiddetin varlığı, gelişimi ve mücadele süreçleri değerlendirilmektedir. Psikoterapist Fatih ORDU ile Mete KAHRAMAN konu üzerinde değerlendirmeler yapmaktadır. ( Haberaks Tv, 18:00-18:50,  05.02.2016)

Çift İlişkisinde eşler birbirini değiştirebilir mi? Çift İlişkisinde değişim nasıl olur? Terapist danışanını değiştirebilir mi? Soruları Psikoterapist Fatih ORDU ve Psikoterapist Prof.Dr. Turan AKBAŞ tarafından değerlendirilmektedir.

eğitim

Eğitim programları ve uygulamalarıyla ilgili tartışmaların varlığını görmezden gelmeden, konuya açıklık getirmek açısından okulun ne olduğunu veya ne olabileceğine ilişkin kısa bir açıklama yapmakta yarar olabilir. Okul çocuğun psikolojik, sosyal, bedensel ve zihinsel  gelişim ödevlerinden bazılarını  geliştirme fırsatlarının sunulduğu bir alandır.

Zarar verici maddeler ve bağımlılık süreci,  ailenin bağımlılık sürecinin gelişimine etkileri konularında değerlendirmeler yapılmaktadır. (31 Temmuz 2014 Ajans Gündem Haberaks Tv)

Aşk ilişkisiyle evlilik ilişkisinin arasındaki uyumsuzluklar üzerinde değerlendirmeler yapılmaktadır. Çiftlerde uyum düzeyini etkileyen değişkenler hakkında veriler değerlendirilmektedir. Aşk ilişkisinde ve evlilik ilişkisinde iletişim ve beklentiler üzerinde paylaşımlar yapılmaktadır.(Çift ve Aile Terapisti Fatih ORDU, Çift ve Aile Terapisti Prof. Dr. Turan AKBAŞ, Özel Söyleşi, 18 Ekim 2014 Haberaks TV)

 

Sistemik Psikoterapi, bireyin çevresiyle yaşamış olduğu geçmişteki yaşantılarına bağlı mevcut ilişkilerinde ortaya çıkan psikolojik yakınmaları değerlendirir ve  bu yakınmalara  ilişkin iyileşmeyi amaçlar. Genellikle çift ilişkilerinde ve aile ilişkilerindeki yakınmalarda yararlı olduğu kabul edilir.  Ancak bireysel yakınmalarda da yarar sağlamaktadır. Terapi sürecine ailenin bazı üyeleri de  iyileşme amaçlı olarak katılabilir.

  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1  2  3 
  •  Sonraki 
  •  Son 
Sayfa 1 / 3